Amazon.com sanat eserleri satışına başladı

Dünyanın en büyük internet perakende satış sitesi Amazon.com kendi web sayfasında içerisinde Claude Monet, Norman Rockwell ve Andy Warhol’un tablolarının da olduğu sanat eserlerinin satın alınabildiği yeni bir bölümü hizmete açtı.

Şirketin basın açıklamasında sanat galerilerinin ve sanat eseri ticareti ile uğraşanların 6 Ağustos’tan itibaren özel bir platform olan Amazon Art’ta ürünlerini satışa sundukları belirtildi. Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, şu an itibariyle internet sitesinin ilgili platformunda ABD, Kanada, İngiltere ve İrlanda’dan 150 fazla galeri ve satıcı 4500 sanatçıya ait 40 binden fazla eseri satışa sunmuş durumda.

İnternet mağazasından birkaç dolardan başlayıp birkaç milyon dolara kadar değişen fiyatlarda sanat eseri satın almak mümkün. Sitedeki en pahalı eser ise 4,85 milyon dolarlık fiyatıyla Amerikalı ressam N.Rokuella’ya ait tablo.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir