Android telefonlar artık kaybolmayacak

Android işletim sistemi yakın zamanda yeni bir fonksiyona daha sahip olacak. Yeni özellik sayesinde kaybolan akıllı telefon veya tabletler bulunabilecek.

iOS’de bulunan Find My Phone’a benzer bir uygulama sayesinde harita üzerinde kaybolan cihazın yeri gösterilecek ve kapalı olsa bile cihaz uzaktan çaldırılabilecek.

Android Device Manager en az 2.2 ilavesi olan cihazlarda kullanılabilecek. Uygulama, çalınması halinde tablette bulunan tüm bilginin silinmesini de sağlayacak. “bulucunun” web arayüzü yardımıyla kullanılması için Google kullanıcı hesabında bir işlem yapılması gerekecek.

Şirket, Android için kaybolan akıllı telefon ve tabletlerin bulunması ve yönetimini sağlayacak yeni bir uygulama geliştirmeye söz verdi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Find My Phone ismini taşıyan analog işlem, uzun bir süreden beri Apple tarafından kullanılmakta. Özellik cihazın uzaktan bloke edilmesini ve mesaj gönderilmesini sağlıyor.

Birçok bilinen Android virüs programları da, telefonu uzaktan çaldırmak, içinde bulunan bilgileri silmek veya alarmı devreye sokmak gibi özelliklere sahip.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın