Android’li Philips TV’ler 2014’te piyasada #CES2014

Philips markalı televizyonları dünyada ve Türkiye’de pazara sunan TP Vision, Android işletim sistemi ile çalışan ilk Philips TV’lerini piyasaya sürmeye yönelik planlarını Las Vegas’taki CES Fuarı’nda açıkladı. Android işletim sistemi, Smart TV deneyimini zenginleştirirken aynı zamanda daha akıcı ve hızlı bir deneyim sağlayacak. Android işletim sistemli Philips TV’ler 2014 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa ve Rusya ile birlikte Türkiye’de de satışa çıkacak.

Daha hızlı kullanıcı deneyimi ve geliştirilmiş uygulama yelpazesi

Android günümüzde mobil akıllı cihaz pazarının en yaygın işletim sistemi olarak öne çıkıyor. TP Vision da, Android’in güçlü yönlerini büyük ekranlı televizyonun yetenekleri ve mevcut Smart TV özellikleriyle bir araya getirerek son derece güçlü, en son teknolojiye sahip, yenilikçi televizyonlar sunulmasında büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Hızlı tepki süreleri, etkin kaynak kullanımı, akıllı birlikte çalışabilirlik özellikleri, uygulama ve içeriklere odaklanılması; işte tüm bunlar televizyonun yaşam alanlarında bir eğlence merkezi olarak rolünü daha da güçlendiriyor.

Philips Smart TV uygulamaları ve Google Play Store

Android özellikli Philips TV’ler, Philips Smart TV portal üzerindeki zengin uygulama yelpazesini daha da genişletiyor. Google Play Store üzerindeki Android uygulamalardan oluşan olağanüstü zenginlikteki uygulama yelpazesiyle birlikte mevcut Smart TV uygulamalarını bir araya getiriyor. (Video-on-demand, Catch-up TV ve music streaming’in de aralarında olduğu Smart TV uygulamaları).

Philips TV’ler artık oyun tutkunlarının da gözdesi olacak

Son derece hassas olan Android işletim sistemi, yeni güçlü dört çekirdekli yonga ile bir araya gelerek Philips TV’leri Google Play üzerindeki geniş oyun yelpazesini destekleyen dev ekranlı olağanüstü oyun cihazlarına dönüştürüyor.

Akıllı cihazlar ile pürüzsüz bağlantı

Philips TV’ler Android’i benimseyerek Android ile çalışan akıllı telefon ve tabletlere daha da yaklaşırken kusursuz içerik paylaşımı için Apple iOS işletim sistemini destekleyen cihazlar ile de zahmetsiz bağlantı sağlıyor.

Android adım adım diğer segmentlere de yayılacak

TP Vision CEO’su Maarten de Vries, Android TV ile ilgili şöyle konuştu: “2014 yılında, ürün portföyümüzün en tepesinde Android özellikli Philips TV’ler olacak ve Android’i adım adım diğer segmentlere de yayacağız. Tüketicinin Android TV’ye olan ilgisi ve talebinin sürekli artacağını bekliyoruz. 2015 itibariyle Smart TV’lerimizin çok büyük bölümü Android destekli hale gelecek”.

Smart TV ile Android’i birleştiren ilk Avrupalı TV markası

TP Vision Küresel Ürün ve Strateji Başkanı Scott Housley ise, “Android ve Smart TV entegrasyonun TV pazarı için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” derken, “Android işletim sisteminin Smart TV’lere daha hızlı ve kullanıcı dostu bir yapı kazandıracağını düşünüyoruz. Smart TV ile Android’i birleştiren ilk Avrupalı TV markası olmaktan dolayı gururluyuz.” şeklinde konuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir