Apple, Beats’in yüzde 40’ını işten çıkarıyor

Apple, müzik ve kulaklık şirketi Beats Electronics’i 3 milyar dolara satın aldıktan sonra şirketteki 200 kişinin işine son vermeye hazırlanıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre işten çıkarmalar insan kaynakları, finans ve destek hizmetleri birimlerinde gerçekleştirilecek. Bloomberg ise işten çıkarmaların şirketlerin örtüşen bölgelerinde yapılacağını belirtti. New York Post 200 işçinin Beats’teki toplam çalışan sayısının yaklaşık yüzde 40’ına tekabül ettiğini ifade etti.

Apple, Dr. Dre ve Jimmy Lovine gibi ünlü ve yaratıcı isimleri de bünyesine kattı. Dr. Dre Apple’ın yıllık geliştiriciler konferansına telefonla katılmıştı. 9to5Mac Nine Inch Nails’in assolisti ve Beats’in kurucularından Trent Reznor ve Beats Music CEO’su Ian Rogers’ın da Apple’a katılacağını duyurmuştu.

Avrupa Birliği regülatörleri Pazartesi günü Apple ile Beats arasındaki anlaşmayı onayladı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir