Apple, eski iPhone’unuzu alıp yenisini verecek

Apple şirketi eski model iPhone cihazlarını ek ücret ödeyerek yeni model ile takas etmeye yönelik yeni bir program başlatacak.

7 Haziran Cuma günü Bloomberg’in ilgili kaynaklara dayandırarak bildirdiğine göre, takas bu ay başlayacak. Şirketin planları konusunda ise şu an için henüz resmi olarak bir açıklama yapılmadı.

Apple bu programı cep telefonları satışı ile uzmanlaşmış Brightstar dağıtım şirketi ile işbirliği sonucunda hayata geçirecek.

Bloomberg, Apple şirketinin bu şekilde eski model sahiplerinin iki akıllı telefon farkı değerini ödeyerek iPhone 5 satışını arttırmaya çalıştığına dikkat çekiyor. Bu aynı zamanda şirket hisselerinin düşüşünü engelleme girişimi de olabilecek.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, 2013 yılı akıllı telefon takas proğramı kapsamında satışın %20’lik kısmını Amerikalı tüketiciler (2011 yılında bu gösterge %11 olarak belirlenmişti) oluşturacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın