Apple iCloud’un güvenlik açığını kapattı

Siber hırsızların bazı ünlülerin iCloud hesaplarına girerek özel resimlerini 4Chan adlı forumda paylaşmalarından sonra Apple’ın güvenlik açığını kapattığı belirtildi.

CBS News’ün Engadget’i kaynak göstererek yaptığı habere göre ünlülerin çıplak fotoğraflarının yayımlanmasından bir gün önce Apple’ın “iPhone’umu Bul” (Find My iPhone) özelliğindeki bir açık kod paylaşma sitesi GitHub’da paylaşılmıştı.

Engadget’a göre “iPhone’umu Bul” hizmeti henüz “kaba kuvvet saldırıları” (hackerların doğru şifreyi bulana kadar binlerce şifre denediği yöntem) önleyebilecek bir mekanizma içermiyordu.

Wall Street Journal’ın haberine göre, programdaki güvenlik açığının pazar günü çıplak fotoğrafları çalan hackerlar tarafından kullanılıp kullanılmadığı henüz bilinmiyor. Hackerların saldırıları sonucu Jennifer Lawrence, Kate Upton ve diğer kadın aktris ve müzisyenlerin resimleri internete yüklenmişti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir