Apple yeni tabletine iPad Air adını verdi

Apple, yeni tablet bilgisayarını iPad Air adıyla tanıttı. Şirketin CEO’su Tim Cook ve kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller’ın katıldığı basın toplantısında iPad Air’in eski iPad’lere göre daha hafif ve yüzde 20 daha ince olduğu bilgisine yer verildi.

Şirketin açıklamasına göre iPad Air, sadece 453 gram ağırlığına sahip. Daha önceki iPad’in ise 636 gram ağırlığında olduğu belirtiliyor. iPad Air’in önceki ürünlere göre daha hızlı olduğu ve içinde MIMO (çok amaçlı anten) bulunduğu toplantıda anlatıldı.

Bu sayede ürün internette daha iyi performans sunarken, çift mikrofon ile de daha kaliteli ses algılaması sağlanıyor. iPad Air’da daha önce iPhone 5S’de yer verilen A7 işlemci bulunuyor.

iPad Air’in 16 GB’lık WiFi modeli ABD’de 499 dolardan satıla çıkacak. Mobil internet (3G-4G) teknolojisi model ise 629 dolar etiketiyle vitrinde olacak. Yeni ürünle birlikte iPad 2’nin satışı da devam edecek. iPad 2’nin fiyatı ise 399 dolar olarak ilan edildi.

iPad Air’de gümüş/beyaz ve gri/siyah renk seçenekleri bulunuyor. iPad Air’in 1 Kasım’da bir çok ülkede satışa çıkacak. Ancak bu ilk etaptaki ülkeler arasında Türkiye yer almıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir