ASUS FX HDD

ASUS FX HDD harici sabit diski duyurdu

1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle sunulan ASUS FX HDD 2,5” harici sabit disk, dünyanın Aura Sync RGB aydınlatmaya sahip ilk harici sabit diski olma unvanına da sahip.

USB 3.1 Gen 1 bağlantısı ile 5 Gbps’e ulaşan hızlarda veri aktarım imkanı sunan ürün tercihe bağlı sağlanan 256-bit AES şifreleme ile de özel verileri koruma altına alıyor.

Birlikte verilen yazılımlar; PC, sosyal medya, bulut depolama ve mobil verilerin yedeğini belirli bir programa göre otomatik olarak yedekleyerek eksiksiz bir yedekleme çözümü sunuyor.

ASUS bugün, dünyanın Aura Sync RGB aydınlatma teknolojisine sahip ilk 2,5 inç harici sabit diski olan ASUS FX HDD’yi duyurdu. 16 milyon renk seçeneğiyle etkileyici ve kişiye özel bir görünüm sunan ürün, Aura özellikli diğer ürünlerle birlikte uyumlu ışık efetklerine sahip bir sistem kurmanıza olanak veriyor.

1 TB ve 2 TB kapasiteli modeller şeklinde sunulan ASUS FX HDD, büyük dosyalar ve veri yedekleme için yeterli depolama alanı sunuyor. USB 3.1 Gen 1 bağlantısı ise hızlı veri aktarımı yapmayı sağlıyor.

Tercihe bağlı sunulan 256-bit AES şifreleme ile kullanıcılar özel verilerini kolayca koruyabiliyor ve bunlara kişiye özel parolalarla erişebiliyor. Ayrıca, sabit diskin güvenilir olması ve veri bütünlüğünü koruyabilmesi için ASUS mühendisleri sabit disklere sıkı 7/24 stres testleri uyguladı.

Dünyanın Aura Sync aydınlatmaya sahip ilk 2,5 inç harici sabit diski

ASUS FX HDD, dünyanın Aura Sync RGB aydınlatmaya sahip ilk 2,5 inç harici sabit diski. Bu özel aydınlatma teknolojisi kullanıcılara 16 milyon renkle kendi tarzlarına uygun kişisel ayar yapabilme olanağı veriyor.

ASUS FX HDD’de yer alan aydınlatmayı Aura özellikli diğer bileşenler ve çevre birimleriyle senkronize edip etkileyici bir sistem kurmak mümkün.

Oyuncular ve oyun tutkunları için geliştirilen ASUS FX HDD sabit disk, yenilikçi tasarımıyla diğer sabit disklerden ayrılıyor.

Desenli yüzey ekstra şık bir görünüm sunarken aynı zamanda ürünün daha sıkı tutulabilmesini sağlıyor. Böylece kazayla düşürme ve parmak izi lekesi bırakma ihtimali azalıyor.

USB 3.1 Gen 1 desteği

ASUS FX HDD’de yer alan USB 3.1 Gen 1 bağlantısı, USB 2.0’dan 10 kat daha yüksek olan 5 Gbps hızla veri aktarımı yapabiliyor.

Bu yüksek hız sayesinde veri aktarma ve yedekleme süreleri büyük ölçüde azalıyor, kullanıcılar işlerini daha kısa zamanda halledebiliyor.

Eksiksiz yedekleme çözümü

Kullanıcıların değerli verilerini virüs ve fidye yazılım tehdidinden korumaya ek olarak ASUS FX HDD, eksiksiz ve kullanımı kolay ve yedekleme çözümü sunan bir yazılımla birlikte geliyor.

Bu yazılım PC verilerinin yanı sıra sosyal medya, bulut depolama ve kablosuz mobil verileri belirli aralıklarla otomatik olarak yedekliyor.

Tercihe bağlı sunulan 256-bit AES şifreleme ve kişisel parola özellikleri de dosyaların gizli ve güvende tutulmasına yardımcı oluyor. Veri sıkıştırma özelliği ise saklanabilen dosya sayısını artırıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir