Avea, mobil uygulama yarışması finalinde

Avea, akıllı telefon sahipleri olmak üzere müşterilerine daha iyi bir cihaz ve servis performansı sunmak üzere geçtiğimiz yıl Motive ServiceView platformu üzerinden hayata geçirdiği mobil uygulamasıyla uluslararası mobil uygulama yarışması ‘Appsters’da finale kaldı.

Avea’nın uzaktan cihaz yönetimi sağlayan Mobil Uzaktan Kontrol uygulaması, 450 uygulamanın başvurduğu Best IoT development 2014 kategorisinde finale kalan 4 uygulamadan biri oldu.

Türkiye’den yarışmaya katılan ve tek finalist olan Avea 2012 yılında, depremde enkaz altında kalanların yerini tespit ederek can kaybını önlemeye yönelik olarak Avealabs’te geliştirdiği “Orada Kimse Var mı?” uygulamasıyla, aynı yarışmada finalde yer almıştı.

Global mobil uygulama pazarı oyuncularını buluşturan ve mobil uygulama ekosistemi içerisinde yer alan 12 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlik kapsamında yapılacak ödül töreni 12-13 Kasım 2014 tarihlerinde, Londra’da düzenlenecek ve kazanan uygulamalar açıklanacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir