AveaLabs adaylarına KOSGEB’ten 30 bin liralık hibe

Avea, Avealabs Kuluçka Merkezi’nin yeni döneminde yer almak isteyen girişimci adaylarını bekliyor.

Avea açıklamasına göre, Avea tarafından Türkiye’deki işi teknoloji olan girişimci adaylarının, işlerini kurmanın yanı sıra büyütüp geliştirebilecekleri ortamları sunmak üzere kurulan AveaLabs Kuluçka Merkezi 31 Temmuz’da sona erecek başvuruların ardından ön değerlendirmeyi başarıyla geçen girişimci adaylarına, KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ne katılma imkanı da verecek.

Eğitime katılacak girişimci adayları 70 saat süren eğitimleri süresince hem sınıf içi, hem de atölye olmak üzere; girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikrinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim ve finansal planlarının hazırlanması gibi birçok alanda bilgi sahibi olacak.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan adaylar, alacakları sertifika ile bir şirket kurmaları şartıyla 30 bin liralık hibenin yanı sıra 70 bin liralık faizsiz kredi alma hakkına da sahip olacaklar.

AveaLabs Kuluçka Merkezi adayı olarak kendi işini kurmak ya da geliştirmek isteyen girişimci adaylarının, 31 Temmuz tarihine kadar www.avealabs.com adresine başvuru yapması gerekiyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir