Beşiktaş’tan Vodafone’la 145 milyonluk anlaşma

Beşiktaş Futbol Yatırımları BJKAS ve şirketin hakim ortağı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, Vodafone Telekomünikasyon ile toplam 145 milyon dolar tutarında anlaşma yaptı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları tarafından KAP’a yapılan açıklamada, şirketin Vodafone ile 2014-2015 sezonundan başlamak üzere ana sponsorluk için 3+2 yıllık toplam 29 milyon dolar tutarında anlaşma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, şirketin hakim ortağı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ile Vodafone arasında da 10+5 yıllık toplam 116 milyon dolar tutarında anlaşma yapıldığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, söz konusu anlaşma reklam hakları, stadyum isim hakkı sponsorluğu ve stadyum teknoloji alt yapı yatırımlarını kapsıyor.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret orman, İnönü Stadı’nın yerine yapılacak stadın “akıllı” bir stad olacağını ve kendi enerjisini kendi üreteceğini söyledi.

CNBCe’nin haberine göre, statta sadece futbol oynanmayacağını belirten Orman, “Konserlerin de yapılacağı, moda merkezi olarak kullanılacak bir stat olacak” dedi.

Yeni stadın inşasına hemen başlayacaklarını söyleyen Orman, “Başka finansman modellerimiz de var, netleşsinler açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir