Blackberry krizden çıkış için çözüm arıyor

Akıllı telefon piyasasının öncülerinden Blackberry, piyasadaki sert rekabete direnebilmek için çözüm arayışında. Satışın da dahil olduğu ‘stratejik opsiyonların’ değerlendirmeye alındığı açıklandı.

Birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon piyasasındaki en başarılı modelleri piyasaya süren Blackberry’nin satılması gündemde.

Şirketin Kanada’daki merkezinden yapılan açıklamada, satış ya da yeni bir ortak arayışı gibi çözüm seçenekleri üzerinde durulduğu açıklandı.

Deutsche Welle’nin haberine göre, şirket içinde oluşturulan özel komisyonun şirketin gelecekte piyasadaki varlığını ne şekilde sürdürebileceği konusunda farklı modelleri değerlendirdiği belirtildi.

Özellikle iş çevrelerinde yaygın olan olarak kullanılan Blackberry, Amerikalı rakibi Apple’ın iPhone ile piyasaya sürdüğü dokunmatik ekran teknolojisine adapte olmakta zorluk yaşadı.

Giderek daha fazla Blackberry müşterisi iPhone ya da Android işletimli akıllı telefonlara yöneldi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir