BMD’de başkanlığa Savaş seçildi

Bilişim Muhabirleri Derneği’nin (BMD) geçtiğimiz hafta yapılan Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Musa Savaş seçildi. Seçimlerin ardından oluşturulan yeni yönetim kurulunda Musa Savaş, Ahmet Usta, Cem Kıvırcık, Mine Akça, Serhat Ayan, Özgür Çetin ve Yusuf Çağlayan yer aldı.

Genel kurul sonrasında açıklama yapan yeni başkan Musa Savaş, başta son yönetim olmak üzere bugüne kadar derneğe emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi:

“Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında en önemli konu başlıklarından biri olan bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Bilişim Muhabirleri Derneği çok önemli bir yere sahip. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin Türkiye’de daha iyi algılanması ve kitlelere yayılması için tüm bilişim muhabirleri olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu anlamda gerek bilişim muhabirlerinin sayısının artırılması gerekse daha donanımlı bir hale getirilmesi için geçmiş dönemde başlatılan çalışmaları hızlandırarak devam ettireceğiz.”

Bilişim Muhabirleri Derneği, Türkiye’de bilgi teknolojileri alanında görev yapan basın mensupları tarafından 20 Şubat 1998’de kurulmuştu. Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden derneğin amacı, “Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıda bulunmak” olarak belirlendi. Derneğin bünyesinde gazete, dergi, televizyon, internet ya da benzeri ortamlarda çalışan 70’i aşkın üye bulunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir