Boeing’in altıncı genişbant uydusu uzayda

Altıncı Genişbant Küresel SATCOM uydusunun 7 Ağustos’ta fırlatılmasıyla Boeing  ve ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı, ABD Savunma Bakanlığı’na ve Avustralya Savunma Komutanlığı da dahil olmak üzere uluslararası ortaklarına hizmet veren gelişmiş WGS iletişimleri ağını genişletmeye devam ediyor.

Boeing Uzay & İstihbarat Sistemleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Craig Cooning  “Genişbant uydu iletişimlerine talep artmaya devam ediyor. WGS-6 ve henüz fırlatılmamış olan ek WGS uzay aracı bu ihtiyacı karşılamaya yardımcı olacak” dedi.

Uydu, Doğu saatiyle 21:29’da Florida’nın Cade Canaveral Hava Kuvvetleri Üssü’nden bir Birleşik Fırlatma İttifakı olan Delta VI roketiyle fırlatıldı. Yaklaşık 57 dakika sonra, denetçiler uydunun beklendiği gibi çalıştığını onayladılar.

Bu, 24 Mayıs’ta WGS-5’in mevzilenmesini takiben yılın ikinci WGS fırlatmasıdır. WGS uyduları, kullanıcı ihtiyaçlarına dayalı olarak kolaylıkla konfigure edilebilen, şekil verilebilir ve yönlendirilebilir nokta hüzmelerini kullanarak X- ve K bandı korumalı iletişim kapasitesi sağlıyor.

The Boeing Company’nin bir birimi olan Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik, yenilikçi ve kabiliyete dayalı müşteri çözümlerinde uzmanlaşmış olan, dünyanın en büyük savunma, uzay ve güvenlik şirketlerinden biri ve dünyanın en büyük ve çok yönlü askeri uçak üreticisi. Merkezi St.Louis’de bulunan Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik, 33 milyar dolarlık bir işletme olup dünya çapında 59.000 kişiyi istihdam ediyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir