Bosch Home Connect

Bosch Home Connect teknolojisiyle ‘selfie’ çeken buzdolabı

Bosch Ev Aletleri’nin, internet üzerinden uzaktan kontrol sağlayan Bosch Home Connect teknolojisi sayesinde, artık cep telefonu ve tablet üzerinden gönderilen resimlerle buzdolabının içini görmek ve market alışverişi yaparken eksikleri tespit etmek mümkün.

Bosch’un, Home Connect teknolojili buzdolapları içinin fotoğrafını çekerek sahibinin cep telefonu ve tabletine gönderiyor.

Bosch’un KGN56HI30N kameralı buzdolabının kapağı her açılıp kapandığında soğutucu bölmesinde yer alan iki kameradan biri otomatik olarak soğutucu bölmesinin, diğeri ise kapı raflarında gıdaların ve içeceklerin olduğu bölümün resmini çekerek kullanıcının cep telefonunda veya tabletindeki Home Connect uygulamasına gönderiyor.

Kullanıcı, ev dışındayken örneğin market alışverişindeyken, Home Connect uygulamasına bakıp buzdolabının içindeki gıda ve içeceklerdeki eksiklikleri son fotoğraf üzerinden görerek alışverişini eksiklere göre yapabiliyor. Uygulama önceki 5 resmi depolama özelliğine de sahip.

Bosch’un KGN56HI30N kameralı buzdolabı, Home Connect teknolojili diğer buzdolaplarında bulunan yiyecekler için ideal depolama alanları, ideal sıcaklık dereceleri ile ilgili bilgiler ve taze tutma önerileri sunma özelliğine de sahip bulunuyor.

İç ortam sıcaklığı ayarı, tatil modu – eco mod cepten ayarlanabiliyor

Home Connect uygulaması ile iç ortam sıcaklığı ayarı, tatil modu – eco mod değişimi, derin dondurucu sıcaklık ayarı, süper soğutma ve dondurma fonksiyonunu devreye alma gibi birden çok işlem uzaktan yapılabiliyor.

Home Connect teknolojisi, buzdolabının kapısı açık kaldığında veya içindeki sıcaklık derecesi gerekenden fazla yükseldiğinde uygulama üzerinden uyarı bildirimi gönderiyor, böylece yiyecekler bozulmadan önlem alınıyor.

LCD dokunmatik elektronik kontrol özelliğine ve 559 lt hacme sahip olan 193x70x84 cm ölçülerdeki Bosch KGN56HI30N kameralı buzdolabı, VitaFresh plus çekmecesi sayesinde de meyve ve sebzeleri en uygun nem oranında iki katına kadar daha uzun süre taze tutuyor.

Bosch Home Connect yeni bir dönem başlattı

Bosch’un, ev aletlerini internet üzerinden telefon ve tablet ile uzaktan kolayca yönetme olanağı sunan Home Connect teknolojisi, ev idaresinde ve ev işlerinde yepyeni bir dönem başlattı.

Home Connect teknolojili ürünlerle, ofisteyken evdeki fırını çalıştırmak, daha eve gelmeden kahveyi hazır etmek, marketteyken bulaşık makinesi deterjanının tükenip tükenmediğini kontrol etmek ve çok daha fazlası mümkün hale geldi.

Ev aletini uzaktan yönetmenin yanında farklı birçok işlev sunan Home Connect uygulaması günlük hayatı daha da kolaylaştırırken, parmaklarınızın ucuyla bütün ev aletlerini kontrol etme olanağı sunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir