Bu cihazla kitaplarınızı yıkayabilirsiniz

Acar Group bünyesindeki ABM Yayınevi, Türkiye’de benzeri olmayan bir cihazı satışa sundu. ‘BookShower’ adındaki Kitap Yıkama Cihazı, kitaplardaki virüs ,bakterilerin ve kitap mantarlarının büyük bir kısmını yok ediyor. Grip gibi bulaşıcı hastalıkların önüne geçen cihaz özellikle kütüphanelerin ilgi odağı

Türkiye’de okuma yazma oranının yüksek olmasına rağmen, kitap okuma alışkanlığı bu oranın oldukça altında kalıyor. Hal böyle olunca kitaplar genellikle tozlu raflarda dekoratif eşyalar olarak kalabiliyor. Bir önceki kullanıcının izlerini taşıyabilen kitaplar, özellikle grip gibi bulaşıcı hastalıklar için de risk oluşturabiliyor.

Genellikle kütüphane gibi halka açık alanlarda sıkça el değiştiren kitapları su ve temizlik malzemesi kullanmadan dezenfekte etmek artık mümkün. ABM Yayınevi’nin Güney Kore’den ithal ettiği kitap temizleme cihazı tek bir düğme ile kitaplardan virüs, bakteri, mantar ve küfü %99 oranında dezenfekte ediyor.

Cihazın içerisinde bulunan UV lambaları ve anti statik hava filtresi her tür ve boyuttaki kitaba 45 saniye ila 1 dakika arasında dezenfekte edebiliyor. Cihaz üzerinde bulun özel aroması sayesinde kitaplar, mantar ve küf kokularını geride bırakarak temiz bir kokuya sahip oluyorlar.

ABM Yayınevi tarafından satılan Kitap Yıkama Cihazı, bugüne kadar 65 il, ilçe halk kütüphanesi ve üniversite kütüphanelerinde kullanılıyor. ABM Yayınevi tarafından satılan Kitap Yıkama Cihazı 13.500,00 TL+KDV’den satışa sunuluyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir