BuldumBuldum.com 5 Milyon TL’lik yatırım aldı

Türkiye’de hediye denince akla ilk gelen site olan BuldumBuldum.com’da yeni yatırım heyecanı var. Erikli Su’yu Nestle Waters ile birleştiren başarılı iş adamı Hasan Aslanoba, Türkiye’de e-ticaretin hızlı büyümesini değerlendirerek en büyük yatırımını BuldumBuldum.com’a yaptı.

Hasan Aslanoba’dan %20 hisse karşılığında 5 milyon TL yatırım alan BuldumBuldum.com Türkiye’nin en büyük hediye sitesi olmasının yanı sıra Cevahir, Capacity, Capitol, Astoria ve Torium Alışveriş merkezlerindeki şubeleri ile e-ticaretten bağımsız olarak mağazacılık alanında da ilerlemektedir. 6 yıldır faaliyette olan BuldumBuldum.com 6000’den fazla ürün çeşidi ve büyüme hızıyla dikkat çekiyor. Aldığı yeni yatırımla Türkiye’de olduğu gibi Ortadoğu, Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinde de hızla büyümeyi ve tüm bu ülkelerde hediye denilince akla gelen ilk ve tek marka olmayı planlıyor.

Türkiye’nin en büyük hediye sitesi BuldumBuldum.com, Erikli Su ve Nestle Waters ortaklığıyla adından bahsettiren Hasan Aslanoba’nın da dikkatini çekti. Türkiye’de e-ticaret alanındaki hızlı büyüme ile yakından ilgilenen Hasan Aslanoba bu alandaki en büyük yatırımı 5 milyon TL ile BuldumBuldum.com’a yaptı. Bu yatırım ile BuldumBuldum.com ürün gamını ve pazarlama faaliyetlerini arttırarak Türkiye’de hızla büyürken aynı zamanda en kısa sürede yurtdışı büyümelerini hızlandırmayı ve Ortadoğu, Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerine girmeyi hedefliyor.

Türkiye’de hediye alışverişinin internetteki en önemli adresi olan BuldumBuldum.com 6 yıllık geçmişinde kaydettiği hızlı ve önemli büyümenin sonucunda günde binlerce hediye gönderen Türkiye’nin en büyük hediye sitesi durumuna geldi. 6 yılda 6000’den fazla ürün çeşidine ulaşan BuldumBuldum.com aldığı bu önemli yatırımla yurtdışı açılımlarına hız kazandırmayı ve tüm Ortadoğu, Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinde hediye denilince akla gelen ilk ve tek marka olmayı planlıyor. Türkiye’de çok geniş bir pazarlama ve reklam kampanyaları ile hızla büyümeyi hedefleyen BuldumBuldum.com bunun yanısıra yeni şirket alımları ile de büyüyebileceğinin yapabileceğinin sinyallerini veriyor.

Bu yatırım ile ilgili olarak Hasan Aslanoba; “BuldumBuldum, stratejisi sayesinde büyümü hızı ve karlılığı yakalamış ender e-ticaret sitelerinden biri. Kurucusunun çok odaklı olması ve enerjisi beni oldukça etkiledi. İlginç ürünler ve hediye alanında pazarın alt kısımlarının fazla parçalı olduğunu görüyoruz, önümüzdeki dönemde bu kategorinin bizim de etkimizle konsolide olacağını düşünüyorum” dedi…

Yerli yabancı bir çok yatırımcı ile görüştükten sonra Aslanoba ‘nın yatırımıyla daha hızlı büyümek ve başarılara imza atmak için önemli bir adım atan Güçlü Gökozan ise “Hasan Aslanoba’nın gerek yıllardan beri süregelen iş hayatındaki müthiş başarıları gerekse Türk internet ekosisteminin en başında gelen yatırımcı kimliği ile BuldumBuldum.com’a yatırımla birlikte vizyon ve birçok farklı alanda destek olarak çok büyük katkılar yapacağına sonuna kadar inandığımız için kendisiyle bu güzel ortaklığa başladık. Birlikte BuldumBuldum.com’u, Türkiye ve çevre ülkelerin en büyük hediye markası haline getireceğimizden hiç şüphemiz yok.’’ Derken önümüzdeki günlerde yepyeni gelişmeler için hızla çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir