BuldumBuldum, en yakın rakibini satın aldı

Geçtiğimiz hafta Hasan Aslanoba’dan aldığı 5 Milyon TL yatırım ile dikkatleri üzerine çeken BuldumBuldum.com, Türkiye’nin ilk hediye sitesi ve kendisinden sonraki en büyük marka olan Hediyedenizi.com’u satın aldı.

30.000’den fazla ürün çeşidi ve 250.000’den fazla üye sayısıyla Hediyedenizi.com’un, BuldumBuldum.com’a dahil olması ile sektördeki en yakın rakibiyle arasındaki ciro ve trafik farkını da neredeyse 10 katına çıkmış oldu.

BuldumBuldum.com, bu satın almanın sonucunda aynı merkezden yönetilecek iki markayı da ayrı ayrı koruyup, ayrı müşteri gelir segmentlerine konumlandırmayı ve ürün çeşitliliğini de bu yönde revize etmeyi hedefliyor.

BuldumBuldum.com kurucusu Güçlü Gökozan, bu satın alma ile ilgili “Bu satın almadan sonra iki site markasını ayrı ayrı koruyup, ayrı müşteri gelir segmentlerine konumlandıracağız, ürün çeşitliliklerini bu şekilde revize edeceğiz.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir