Canon, 100 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir lensi üretti

Dünya çapında, 100 milyonuncu lensini üreten ilk şirket olma özelliğini taşıyan Canon, bu son başarıya, Mayıs 2013 tarihinde elde ettiği 90 milyonuncu lens rekorundan yaklaşık sadece 11 ay sonra ulaştı.

Geçtiğimiz 27 yıl içinde, Mart 1987 tarihinden itibaren şirketin patentli EF lensleri ve EOS SLR fotoğraf makinelerinin üretilmesiyle birlikte Canon, görüntüleme sektöründe hep ön saflarda yer almış ve Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi ve çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman gibi çeşitli teknolojik yeniliğe ve dünya ilklerine öncülük etmişti. Kısa bir süre önce Canon’un EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x ürünü, dünyanın yerleşik 1,4x genişletici donanımına sahip olan ilk süper telefoto zum lensi oldu.

Canon’un kapsamlı EF lens serisi dünyada hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar tarafından beğeniyle kullanılmaya devam ediyor ve günümüzde bu seri 80’in üzerinde model seçeneğiyle pazardaki en geniş seri olma özelliği taşıyor. Yapılan en son yenilikler sayesinde EF serisi yeni alanlarda kullanılmaya başlandı ve Ocak 2013 tarihinde şirket, dijital sinematografi için EF Sinema lenslerini lanse ederken, Eylül 2012 tarihinde Kompakt Sistemli Fotoğraf Makineleri EOS M serisi için EF-M lenslerini kullanıma sundu.

Canon’un EF serisinin gün geçtikçe popüler hale gelmesi, şirketin değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi[3] pazarında dünya çapındaki satış hacminde 11 yıldır[4] 1. sırada kalmayı başarmasıyla bir kez daha vurgulanmış oldu. Ayrıca, Şubat 2014 tarihinde bir başka yeni dönüm noktasına imza atılarak, Canon’un film ve dijital EOS serisi değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinin kombine üretiminde 70 milyon ünite seviyesi aşıldı.

Canon, kapsamlı görüntüleme teknolojilerini, işinin özünü oluşturan optik uzmanlığı esas alarak iyileştirmeye ve gündelik kullanıcılardan, ileri düzeyde amatörlere ve profesyonellere kadar herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak olağanüstü ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üreterek fotoğraf ve video kültürünü genişletmeye devam edecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir