CEPIS Başkan Yardımcılığına Türk aday

Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi’nin (CEPİS), Kasım 2014’te yapılacak Genel Kurulu’nda Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Temsilcisi Erdem Erkul, Başkan Yardımcılığına aday gösterildi.

Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (Council of European Professional Informatics Societies-CEPIS) Bahar toplantısı, 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Cenevre’de gerçekleştirildi. Merkezi Brüksel’de bulunan, 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde BT uzmanının üyesi olduğu CEPİS’in toplantısına Avrupa’nın 30 farklı ülkesinden gelen bilişim teknolojileri (BT) sivil toplum kuruluşu (STK) başkan ve temsilcileri katıldı.

Bilişim teknolojileri (BT) alanındaki mesleki gelişmeler ve Avrupa’daki bilişim topluluğunun etkinliğine yardımcı olacak stratejileri belirlemek üzere gerçekleştirilen 50. CEPIS Konseyi’nin gündemini “Siber Güvenlik”, “Çevreci Bilişim”, “Dijital Avrupa”, “Eğitim ve Bilişim” ile “Kadın için Bilişim” konuları oluşturdu.

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te Türkiye’yi yine Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Yönetim Kurulu Üyesi R. Erdem Erkul, temsil etti. Erkul, toplantıda “TBD ve Kamu Politikalarına Etkisi ve Katkısı” başlıklı bir sunum yaptı. 4 yıldır CEPIS’te Türkiye’yi temsil eden Erkul, Konsey’in Kasım 2014’te Brüksel’de yapılacak Genel Kurulu’nda CEPIS Başkan Yardımcılığı’na aday gösterildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir