Çocukları koruyan yazılım Türkiye’de

Trend Micro, Titanium Security 2014 adlı yeni güvenlik yazılımını kullanıma sunduğunu duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Titanium Security 2014 çözümleri, anında mesajlaşma servisi, e-posta, sosyal ağlar ve web sitelerindeki tehlikeli bağlantıları algılayarak engelleyen endüstri lideri anti-virüs ve web tehditlerine karşı koruma sağlıyor.

Titanium, kullanıcıları kandırarak kişisel verilerini çalmaya çalışan olta saldırıları da dahil olmak üzere tüm istenmeyen e-postaları (spam) tespit ediyor.

Titanium Security 2014, çevrimiçi bankacılık işlemleri için özel olarak tasarlanmış, çevrimiçi alışverişin güvenle gerçekleştirilmesini sağlayan bir de güvenli tarayıcı barındırıyor.

Yazılım, çocukların erişimini kısıtlama ve filtreleme seçeneğini ebeveynlere verirken, onların uygunsuz ve zararlı web sitelerinden korunmalarını sağlıyor.

Bununla birlikte güvenlik çözümü, çocukların çevrimiçi faaliyetlerinin görüntülenmesine olanak tanıyarak, ebeveynlerin çocuklarını saldırganlardan korumalarına fırsat veriyor.

Titanium Security 2014, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için Facebook gizlilik yönetim uygulamasını Trend Micro Mobile Security’nin içerisinde barındırıyor.

Mobile Security, kayıp ya da çalınan cihazların bulunması, veri çalan mobil uygulamaların tespiti, cihazdaki veriyi yedekleme ve kurtarma ile uzaktan kilitleme ve verinin cihazdan kurtarılmasına imkân tanıyor.

Trend Micro Titanium Security 2014’te ne gibi yenilikler var?

  • Kullanıcıların kişisel mahremiyetini koruyan “Gizlilik Tarayıcısı” Facebook’un yanı sıra Google Plus ve Twitter için de hizmet vermeye başladı.
  • Tek bir portal üzerinden tüm sosyal sitelerin gizlilik ayarları yönetilebiliyor.
  • 6. sürümden 7. sürüme kolay geçiş deneyimi.
  • Görsel olarak bozulmuş görüntüler için ekran okuyucusu.
  • Kullanıcı davranışı üzerine açılan mesajları sunucu ile bilgisayar ağları arasında şifreleme (PMAC).
  • Artırılmış hız ve performans, raporlama, tespit ve temizleme.
  • GeoIP özelliği sayesinde ürünleri satan ancak satılmasına izin verilmeyen ülkelerin kara listeye alınarak fiyatların aşırılaşmasına sebep olan “gri piyasa”nın oluşmasının önlenmesi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir