Coursera içerikleri Türkçe olarak Turkcell Akademi’de

Kısa süre önce dijitalleşerek sahip olduğu bilgi birikimini ve dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarının içeriklerini milyonların erişimine açan Turkcell Akademi, dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitimcileri tarafından sunulan 600’ün üzerinde dersle 190 ülkeden öğrenciye ulaşan online eğitim platformu Coursera içeriklerini Türkçe olarak sunuyor.

Coursera ile yapılan işbirliğiyle www.turkcell.com.tr/akademi adresine giren herkes ilk aşamada “Model Düşünme” ve “Çok Değişkenli Fonksiyonlarda Türev ve Entegral” eğitimlerine Türkçe altyazılı ve ücretsiz olarak erişecek.

Türkçeleştirilmesi hedeflenen eğitimler arasında psikolojiden oyun teorisine, mobil uygulama geliştirmeden modern müziğe uzanan geniş bir yelpaze mevcut. Yakın dönemde, Turkcell Akademi’de açılacak yeni eğitimler arasında UPENN Üniversitesi’nden “Oyunlaştırma” ve Rice Üniversitesi’nden “Python’da İnteraktif Programlamaya Giriş” gibi başlıklar olacak.

İngilizce bilmeyenlerin de dünyanın en seçkin üniversitelerinden en değerli eğitmenlerin sunduğu farklı disiplinlerdeki eğitim içeriklerine ulaşmasını sağlayan işbirliği, üniversite ve bölüm seçiminde kararsız öğrenciler; uzmanlık alanını farklılaştırmak isteyen profesyoneller, herhangi bir alanda yetkinlik edinmek ya da yetkinliğini geliştirmek isteyen herkes için önemli fırsatlar sunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir