Dassault Systèmes SIMPOE’yi satın aldı

Dassault Systèmes, şirket satın alımlarına devam ediyor. Şirket son olarak plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonu alanının lider firması SIMPOE’yi satın aldı.

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonunda lider SIMPOE firmasını satın aldığını açıkladı.

Fransa Torcy merkezli SIMPOE firmasını satın alarak Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunu ve SIMULIA, CATIA ve SolidWorks uygulamalarını pazardaki en güçlü malzeme-yoğun imalat simülasyon çözümleri portföyünü oluşturmak üzere genişletti. SIMPOE’nin lider plastik enjeksiyon simülasyon çözümünü başlıca parça tasarımcıları, üreticileri ve kalıp imalatçıları için çalışan 3000’i aşkın aktif kullanıcı sayısı ile Canon ve Panasonic gibi şirketler kullanıyor.

Plastik uzmanları için yüksek kalite ve fonksiyonellik

Satın alımla ilgili konuşan Dassault Systèmes Başkanı ve CEO’su Bernard Charlès, “Plastik, günümüz ürünlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Hem kalıp ve üretim sürecindeki hem de pazara sunulma hızlarındaki karmaşık yapıları her geçen gün artıyor. Plastik tasarımı ve üretimini sadeleştirmek birçok sektörel ürün imalat süreci için kritik önem taşıyor” dedi ve şunları ekledi: “SIMPOE’nun simülasyon teknolojisi, müşterilerimizin tasarım ve enjeksiyon kalıplama yaklaşımlarını hızlıca onaylamalarını sağlayarak 3DEXPERIENCE platformuna katkıda bulunacaktır.”

SIMPOE CEO’su Alain Dubois ise, “Bu hem SIMPOE hem de müşterileri ve iş ortakları için oldukça heyecan verici bir gelişme. Geçtiğimiz beş sene içinde Dassault Systèmes ile yakın bir şekilde çalıştık ve vizyonlarına çok yakından şahit olduk” derken, “Dassault Systèmes’in global destek ağı ve araştırma ve geliştirmeye olan herkes tarafından bilinen bağlılığı sayesinde SIMPOE müşterileri katma değerli bir hizmet alacaklar. Bu, teknolojimizi daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmak, plastik uzmanları için yüksek kalite fonksiyonelliği artırmaya devam etmek ve Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE stratejisinde önemli bir rol oynamak için büyük bir fırsat” şeklinde konuştu.

Plastik biçimleme süreçlerinin en yaygın olanı plastik enjeksiyon kalıplama, karmaşık ve sofistike parçaların seri üretiminde kullanılıyor. SIMPOE, enjeksiyon kalıplama sürecinin tamamını kapsayan etraflı bir çözüm sunmaya devam ediyor. Bu ölçeklenebilen paketler, basit fonksiyonellikten gelişmiş olanlara kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor ve plastik parça alanında mevcut SIMULIA, CATIA ve SolidWorks çözümlerini tamamlayıcı nitelikte. Bu teknoloji, tüm plastik parça sürecini kapsayan entegre çözümü ile Dassault Systèmes’in kompozit ve metal levha alanlarındaki mevcut tasarım ve imalat uzmanlığını güçlendirerek gelecekteki 3DEXPERIENCE Endüstri Çözüm Deneyimlerine artı değer katacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir