Dell’de en ince mobil iş istasyonu

Dell en ince ve en hafif 15 inçlik gerçek mobil iş istasyonu olan Dell Precision M3800’i dünyanın en güçlü mobil iş istasyonları ailesine dahil ettiğini açıkladı.

Ultra ince yapısıyla birlikte güzel bir tasarımı, iş istasyonu sınıfında bir performansla birleştiren Dell, görüntü ve ortamlarına uygun hareket kabiliyeti, güç ve tarz sahibi bir tasarım arayan dijital içerik üreticileri ve mühendislere benzersiz bir sistem sunuyor.

Dell’in yeni ürünü Dell Precision M3800, 18 mm’den daha az olan kalınlığa ve 1.88 kg’dan başlayan ağırlığa sahip. Ayrıca çift soğutma sistemi ve NVIDIA Optimus teknolojisiyle donatılan M3800, 10 saat 6 dakikaya kadar çıkabilen bir pil ömrü sunuyor.

Ultra ince bir fiziki yapı içerisinde güçlü performans sunan Dell Precision M3800’de Windows 8.1 Pro (64-Bit) veya gerçek Windows 7 Professional (64-Bit) yer alıyor ve ayrıca profesyonel yazılım uygulamalarının sorunsuz çalışabilmesi için 16GB hafızaya ve 3.2 GHz çalışma hızına kadar çıkabilen dört çekirdekli 4. nesil Intel Core i7-4702HQ 8 işlemciye sahip.

2GB büyüklüğünde GDDR5 dedike hafızayla NVIDIA Quadro K1100M GPU’ya sahip olan M3800, grafik yoğun yazılım uygulamalarıyla zengin bir görsel deneyim için HP Z series Ultrabook modellere kıyasla iki katından fazla dahili video hafızayı içinde barındırıyor.

M3800, çekim sırasında videoların düzenlenmesini, CAD fikirlerinin müşterilere şık bir şekilde sunulmasını ve hareket halindeyken 3D animasyonların dönüştürülmesini ve modelleme yapılmasını sağlıyor.

Dell Precision M3800, hareket halindeyken büyük veri dosyalarını yönetebilmek için azami 1,5TB depolama alanı (HDD, SSHD, or SSD), 2,5 inçlik sürücü ve bir de Mini-Kart depolama cihazı (mSATA) olmak üzere ikiye kadar depolama cihazı da dahil olmak üzere çoklu depolama konfigürasyonları sunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir