Digiturk Azerbaycan’da yüzde 100 büyüme hedefliyor

Dijital Televizyon Yayıncılık Platformu Digiturk, Azerbaycanlı iş adamı Mevlüt İşsever ile yaptığı distribütörük anlaşması ile Azerbaycan’da daha geniş bir servis ağı oluşturmayı hedefliyor.

Digitürk tarafından yapılan açıklamaya göre, Digiturk’ün yeni dönemde Azerbaycan’da sunacağı hizmetlerin ve hedeflerinin açıkandığı lansman Bakü’de gerçekleştirildi. Digiturk Azerbaycan Distribütörü’nün yanı sıra Digiturk Yöneticileri ve Eurovision Şarkı Yarışması Birincisi Eldar Kasımov’un da katıldığı lansmanda Digiturk’ün Azebaycan genelinde 6 noktada 5 bayi ile sunduğu hizmetin 2014 sonuna kadar 10 noktaya ulaşacağı ve yeni servis ve uygulamalarla hem mevcut üyelerin hem de platforma katılacak yeni Digitürk müşterilerinin daha geniş içeriğe ulaşabilecekleri belirtildi.

Azerbaycan’da uydu üzerinden HD ve 3D yayınları da kapsayacak şekilde yayın yapan Digiturk üyelerine Asya Mega Paket, Asya Spor Paketi, Asya Şampiyonlar Paketi ve Asya Standart olmak üzere farklı paket seçenekleri sunuyor. Azerbaycan’daki izleyiciler ayda 7 Azerbaycan Manatı’ndan (AZN) başlayan fiyatlarla Digiturk’e üye olabiliyor. Lig TV yayınlarını ve Spor Toto Süper Lig maçlarını izlemek isteyenler ise Asya Spor paketine üye olarak 21 AZN’den başlayan fiyatlarla süper lig heyecanına ortak olabiliyor.

Digiturk Azerbaycan Distribütörü Mevlüt İşsever, Digiturk kalitesini Azeri izleyicilere sunacakları ve çok farklı ve özgür bir televizyon izleme deneyimi yaşatacakları için mutlu olduklarını belirterek, kısa bir süre içerisinde Azerbaycan’daki tüm hanelere ulaşmaya hedeflediklerini ifade etti.

İşsever, Digiturk platformunda film ve dizilerden belgesele, haberden eğlenceye geniş bir yelpazede sunulan binlerce kaliteli içeriğin yanı sıra Avrupa’nın en önemli liglerinden biri olan Spor Toto Süper Lig heyecanının da Azerbaycan’daki izleyicilere farklı üyelik alternatifleriyle sunulacağını bildirdi

Digiturk Pazarlama Departmanı Uluslararası Operasyonlar Grup Müdürü Murat Yurttaş ise, Azerbaycan’ın Digiturk için çok önemli bir pazar olduğunu ve bölgedeki potansiyeli değerlendirmek için hızlı ve dinamik bir hizmet ağı oluşturulduğunu dile getirdi.

Yeni dönemde Türkiye dışındaki pazarlarda büyüme hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Yurttaş, Avrupa’nın yanı sıra kendileri için de çok önemli olan Azerbaycan Pazarı için de önemli yatırımlar yaptıklarını kaydetti.

Yurttaş, Azerbaycan’ın tarihsel ve kültürel anlamda Türkiye ile önemli benzerlikler gösteren bir coğrafya olduğunu belirterek, Azerbaycan halkının  eğlence kültürü ve alışkanlıklarının da Türkiye’deki ile oldukça yakın olduğunu ifade etti.

Bu nedenle Türkiye’nin lider dijital yayıncılık platformu olarak buradaki potansiyelin farkında olduklarını bildiren Yurttaş, hedeflerinin Digiturk’ün kaliteli içeriklerinin en kısa sürede tüm Azerbaycan’da yaygınlaştırmak ve Azerbaycan’daki hane penetrasyon oranını bir yıllık sürede yüzde 100 oranında artırmak olduğunu belirtti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir