Dredg, ‘Avea Escape To Music’le İstanbul’daydı

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Avea Escape To Music konser serisi kapsamında California’lı dâhi topluluk Dredg, 25 Nisan Cuma akşamı Maçka Küçükçiftlik Park’ta İstanbullu hayranlarıyla buluştu.

Sırasıyla Reptile Youth, Balthazar ve Rusuf Wainwright’ın sahne aldığı 4. Avea Escape to Music konser serisinin kapanışında sahne alan Dredg rock müzik tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Vokalde Gavin Hayes, gitarda Mark Engles, bas gitarda Drew Roulette ve davulda Dino Campanella’dan oluşan ve kuruldukları günden beri orijinal kadrosunu koruyan Dredg, tıpkı turne kapsamında Londra ve Viyana’da verdikleri konserde olduğu gibi İstanbullu hayranları için de özel bir şarkı sıralaması yaptı.

Sahneye 2009 yılında yayınlanan albümlerinin açılış parçası olan Pariah ile çıkan Dredg üyeleri Tanbark, Sanzen, Spitshine, Sangreal ve Bugeyes ile tempoyu giderek yükseltti ve kapanışı ise Cellar adlı şarkılarıyla yaptı.

Maçka Küçükçiftlik Park’ta bu sezon gerçekleştirilen son kapalı mekan konseri olan konser öncesinde rock müzik camiasının yakından tanıdığı Barış Akpolat ve Erdem Dilbaz’ın oldukça enerjik DJ seti izleyicileri konsere hazırladı. Dredg’i dinlemeye gelen isimler arasında Şebnem Ferah da vardı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir