E-ticarette sosyal medya rüzgarı esiyor

Bireysel ve kurumsal sosyal medya hizmetleri konusunda Türkiye’nin lider sağlayıcılarından teknoloji şirketi Crovu’nun müşteri istatistiklerine göre, 2017’nin ilk çeyreğinde e-ticaret sektöründe sosyal medya rüzgarı esti.

İstatistiklere göre 2015 yılının ilk aylarında yaygınlaşmaya başlayan sosyal medyada ticaret dönemi, etkisini 2017’nin ilk çeyreğinde de artırarak devam ettirdi.

Teknoloji şirketi Crovu’nun müşteri istatistiklerine göre, özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan e-ticaret sitelerinin elde ettikleri kazanç 2017’nin ilk çeyreğinde artış gösterdi.

Crovu’nun müşteri istatistiklerine göre bulgular şöyle:

  • Küçük ve orta büyüklükteki e-ticaret firmaları genel reklamlara alternatif olarak sosyal medyaya yönelmiş durumda.
  • Sosyal medyadan yapılan viral reklamlar ve paylaşımlar kullanıcıların gözünde sıradan bir reklamdan daha fazla izlenim bırakarak, izlenimin satışa dönüşmesi kısmında büyük bir rol oynuyor.
  • Günden güne değişen sosyal medya trendleri ve büyük şirketlerin sosyal medyaya olan eğilimleri, e-ticaret sektöründe de olumlu bir etki yaratıyor.
  • Pek çok e-ticaret sitesi, ürünlerini sitelerine koymadan önce sosyal medya hesaplarından paylaşarak kullanıcılardan yorumlar alıyor, bu yorumlara göre beklenen dönüşümlere karar veriyor ve satış elde ediyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir