Eğitimde dizüstünün yerini tablet aldı

Önceki yıllarda dizüstü bilgisayar dağıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Bire Bir Öğrenme Projesi” kapsamında 6. ve 7. sınıf öğrencilerine bu yıl General Mobile markalı 56 bin 939 tablet dağıttı. 5 yıl verdiği 130 bin bilgisayar hedefini aşan belediye, Türkiye’de örneği bulunmayan projesiyle 5 yılda toplam 135 bin 475 rakamına ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

generalmobile2

Bu yıl dizüstü bilgisayar yerine General Mobile markalı tablet bilgisayar dağıtımı töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “5 yıl önce Kocaeli’nin bilişim çağından geri kalmaması için bilgisayar dağıtmaya başladık. Bugün toplamda 135 bin adete ulaştı” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem ise, “Karaosmanoğlu, hükümetimizden önce başlattığı bu projeyle 11 milyon öğrencimizi kapsayan Fatih projemize alt yapı oluşturmuştur” dedi.

generalmobile

General Mobile ETAB 10 markalı toplam 56 bin 939 tablet dağıtılan etkinlik kapsamında en ücra köyden kent merkezine kadar her okula tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Bu yıl dağıtımı yapılan tabletlerle birlikte Büyükşehir Belediyesi, 5 yılda toplam 135 bin 472 bilgisayar dağıtmış oldu.

generalmobile3

Eğitimde kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla özel bir yazılım ile üretilen General Mobile ETAB 10 tablette,  office uygulamaları, Türkçe ve İngilizce sözlük, antivirüs, dosya yöneticisi, redeer kitap okuma uygulaması ve Google Play’de uygulama mağazası yer alıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir