eGKS’ye Türkiye Bilişim Derneği’nden ödül

Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS), Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim 2013 Hizmet Ödülleri’nin “Yenilikçi Uygulama” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından hayata geçirilen Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS), Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim 2013 Hizmet Ödülleri’nin “Yenilikçi Uygulama” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

TTNET açıklamasına göre, canlı yayın altyapısı Medianova ve TTNET tarafından sağlanan e-GKS, Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği “Bilişim 2013 – 30. Ulusal Bilişim Kurultayı” kapsamında gerçekleşen TBD Bilişim 2013 Hizmet Ödülleri’nde birinciliğe değer bulundu.

“Yenilikçi Uygulama” kategorisinde birincilik ödülü kazanan e-GKS üzerinden dileyen hak sahipleri fiziki ortamda yapılmakta olan genel kurulu internet erişimi olan her yerden canlı olarak izleyebiliyor. Görüşülen gündeme ilişkin görüş, öneri ve sorularını eş zamanlı olarak gönderebiliyor. İlgili gündemin oylamasına geçilmesiyle birlikte oylar toplantıya fiziken katılanlarla eş zamanlı olarak kullanılabiliyor ve tüm süreçlere ilişkin bilgi ve bildirimler anlık olarak alınabiliyor.

Tüm bileşenleri ve yazılımı Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından yerli kaynaklarla hayata geçirilen Elektronik Genel Kurul Sistemi kapsamında 2012’nin Ekim ayından bu yana toplam 402 genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıları, asaleten veya temsilci vasıtasıyla e-GKS’den katılan 13 bin 480 kişi, Medianova ve TTNET’in gelişmiş canlı yayın altyapısı sayesinde, hiçbir kesilme ya da takılma olmadan bulundukları yerden takip etti. 198 farklı lokasyonda ve 23 farklı şehirde gerçekleşen toplantılar için yaklaşık 877 saat canlı yayın gerçekleştirildi. Sistem ayrıca, 29 Mart 2013 tarihinde gerçekleşen 32 genel kurul toplantısı yayını ile internet canlı yayınlarında bir rekora imza attı.

e-GKS, daha önce de bilişim ve teknoloji çalışanlarına yönelik yayın yapan İngiltere merkezli FSTech dergisi tarafından düzenlenen FSTech Ödülleri’nde, “Çevrimiçi Hizmetlerin En İyi Kullanımı” kategorisinde birincilik ödülünü kazanmıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın