Elektronik atıklarınızı Cebit’e getirin

24 Ekim-27 Ekim tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleşecek Cebit Bilişim Eurasia fuar süresince Yeryüzü Derneği elektronik atık toplayacak. Green IT-Hall6-B13 standına ziyaretçilerin getirdiği elektronik atıklar fuar sonunda geri dönüşüme gönderilecek.

Kampanya duyurusunda, elektronik atıkların bazılarının içerdikleri kurşun, civa, fosfor gibi çevre ve insan sağlığını tehdit eden tehlikeli ve toksit maddelerin toprak ve su kirlenmesindeki etkisine dikkat çekildi.

Fuar ziyaretçileri, ev ve işyerlerinde atıl durumda olan cep telefonu, şarj cihazı, ütü, tost makinası gibi elektrikli cihazları, fotoğraf makinası, floresan lamba, yazıcı, monitör ve bilgisayarları standa teslim ederek kampanyaya katılabilecek.

Fuar süresince devam eden etkinliğe katılanlara, sürdürülebilir ekolojik yaşama sağladıkları katkı için organik sebze tohumları, ekolojik yaşam içerikli kitaplar ve sembolik hediyeler verilecek.

Ülkemizde yılda yaklaşık  539.000 ton elektronik atık oluşuyor ve bu atık miktarının sadece yüzde 5’i uygun koşullarda geri dönüşüm tesislerine ulaşıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir