En iyi aktivizm sitesi ödülü Change.org’a

Dünyanın en büyük online imza kampanyası platformu Change.org, hem jüri hem de “halkın sesi” ödüllerini alarak Webby’nin aktivizm dalındaki ödüllerini topladı.

Change.org bu yıl 17.’si düzenlenen Webby Ödülleri’nde dünyanın en iyi aktivizm sitesi seçildi. New York Times tarafından “internetin en prestijli ödülü” olarak kabul edilen Webby Ödülleri, internet dünyasınının en iyilerine veriliyor. Change.org,  Webby Ödülleri’nde aktivizm kategorisinde hem jüri ödülünü hem de internet kullanıcılarından %64 oy alarak “halkın sesi” ödülünü aldı.

Change.org dünyanın her yerinden 35 milyonun üzerinde kullanıcısı var ve her ay platforma katılan 3 milyon yeni kullanıcı ile dünyanın en büyük online imza kampanyası platformu. Türkiye’de ise 400.000 kullanıcıya sahip olan Change.org’da imza kampanyası başlatan bireyler ve kurumlar, halka ait olan Maslak Fatih Ormanı’nı kurtarmaktan, MS hastalarının tedavisinin SGK kapsamına alınmasına, güvenli bisiklet yollarından, Taksim metrosunun engelli erişimine açılması gibi pek çok başarıya imza attı.

Change.org’un kurucusu ve CEO’su Ben Rattray “Change.org platformunun gücü, kullanıcılarının dünyayı değiştirmeye çalışırken başlarından geçen inanılmaz kişisel ve zorlu hikayelere dayanıyor,” dedi ve ekledi  “İnsanlara, nerede olurlarsa olsunlar çevrelerinde görmek istedikleri değişimi yaratmalarına olanak sağlayan bir platform sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu ödülün asıl sahibi kullanıcılarımız. Biz, onların adına bu ödülü almaktan onur duyuyoruz.”

Change.org ödülü 21 Mayıs 2013 Salı günü New York’ta düzenlenecek ödül töreninde alacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir