En popüler yılbaşı hediyesi akıllı telefon

Türkiye genelinde yılbaşı öncesinde online alışverişte en çok akıllı telefon tercih edildi. Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, yaptığı yazılı açıklamayla yılbaşı öncesi internet üzerinden en çok satın alınan ürünleri açıkladı. Verilere göre, yılbaşı öncesinde Türkiye genelinde en çok akıllı telefon tercih edilirken, bu ürünü parfüm, tablet bilgisayar ve kol saati izledi.

En çok online hediye alınan iller İstanbul, Ankara ve İzmir olurken, bu illeri sırasıyla Bursa ve Kocaeli takip etti. Konya, Antalya, Adana, Gaziantep ve Balıkesir yılbaşı döneminin online alışveriş sıralamasında öne çıkan diğer illeri olurken, Samsun, Antalya, Malatya ve Gaziantep bölgelerinin liderleri oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, yılın son günlerine kadar online alışverişe olan rağbetin tüm hızıyla sürdüğüne işaret ederek, “Marmara Bölgesi, yılbaşı alışverişinin en yoğun olduğu bölge olurken, Marmara’yı İç Anadolu ve Ege izledi. Karadeniz Bölgesi’nde Samsun, Güneydoğu Anadolu’da Gaziantep, Akdeniz’de Antalya ve Doğu Anadolu’da Malatya bölgelerinde öne çıkan iller olarak dikkati çekti. Elektronik ve kişisel bakım ağırlıklı ürünlerin tercih edildiğini yılbaşı öncesindeki dönemde, tüketicilerin yüzde 49’u alışverişini tek çekimle, yüzde 51’i ise taksitlendirerek gerçekleştirdi” bilgilerini verdi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir