Erkekler kadınlardan daha çok şikayet yazıyor

Türkiye’de erkekler kadınlardan daha çok şikayet ediyor. Şikayetlerin yüzde 70’i erkeklerden gelirken yalnızca yüzde 30’unu kadınlardan gelen şikayetler oluşturuyor.

Şikayetvar.com verilerine göre, tüketicilerden yılda toplam 700 bin şikayet alan Sikayetvar’ın Kadınlar Günü’ne özel yaptığı analizde çıkan sonuçlar şaşırtıcı oldu. Ülkemizde, erkekler kadınlardan daha çok şikayet ediyor. Tüketici şikayetlerinin yüzde 70’i erkeklerden gelirken yalnızca yüzde 30’unu kadınların yazdığı şikayetler oluşturuyor. Bilinenin aksine erkekler kadınlardan daha fazla şikayetçi oluyor.

Peki kadınlar nelerden şikayet ediyor?

Kadınların en çok şikayet ettiği konular arasında ilk sırayı GSM operatörleri alıyor. Ardından bankalar ve e-ticaret siteleri kadınların en çok şikayet ettiği konular arasında bulunuyor.

Kadınların GSM operatörleriyle yıldızı barışmıyor

Kadınların en çok şikayet ettiği sektör olan GSM operatörleri sorun çözme, bilgilendirme, ücretlendirme ve fatura gönderimi nedeni ile şikayet ediliyor. Tarifelerden şikayetçi olan kadınlar özel günlerde daha çok hatırlanmak istiyor.

Ortak nokta bankalar

Bankacılık sektöründeki sorunlar kadınları da erkekleri de oldukça mutsuz ediyor. Bankaların adlığı yıllık aidatlar, hesap işletim ücretleri ve çağrı merkezi bilgilendirme şikayetlerin konu başlıklarını oluşturuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bankalar, kadınlardan ve erkeklerden şikayet alıyor.

Alışverişin böylesi mutsuz ediyor

İnternetten alışveriş yapan kadınların sayısı her geçen gün artıyor ancak sanal ortamda yapılan alışveriş birçok kadını mutsuz ediyor. Çeşitli kampanyalarla göz boyamaya çalışan bazı e-ticaret siteleri özellikle ’indirim’ adı altında mağdur ediyor. E-ticaret sektöründeki şikayetlerin konu başlıklarını ise çağrı merkezi sorun çözme, tedarik teslim edememe ve ücret iadesinde yaşanan sorunlar oluşturuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir