‘Eski iPhone’u getir yenisini al’ Türkiye’ye gelebilir

Apple, eski iPhone getirenlere yeni modelin verilmesini öngören programını ABD dışındaki mağazalarında da başlatabilir. The Telegraf gazetesine göre, önümüzdeki aylarda İngiltere vatandaşları da bu fırsattan yararlanabilecek. İkinci etapta Avrupa ülkelerine yayılacak program, ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de başlatılabilir.

Apple, geçtiğimiz ağustos ayında ABD’de trade-in programını başlatmıştı. Program, eski iPhone’u yenisiyle değiş tokuş yapma fırsatını sağlıyor. Mağaza çalışanları, cihazın durumunu inceledikten sonra ikinci el fiyatını belirliyor. Örneğin, iyi durumda olan 16 GB’lik iPhone 5 karşılığında yeni iPhone için yaklaşık 250 dolarlık indirim elde edilebilir.

Apple, İngiltere’deki mağaza çalışanları için trade-in programı konusunda eğitim malzemeleri hazırlıyor. Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Apple, İngiltere dışında trade-in programını Avrupa’nın diğer ülkelerinde de başlatmak niyetinde. Ancak henüz bir takvim açıklanmış değil.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir