Ethem Sancak Yandex’e ortak oldu

İşadamı Ethem Sancak, Yandex Türkiye’nin Mehmet Ali Yalçındağ’a ait hisselerin satışında anlaşmaya vardıklarını söyledi. Sancak “Yandex’te işlem tamam, imzalar attık. Yalçındağ’dan Yandex’in yüzde 25 hissesini aldım” dedi.

Akşam Gazetesi ve Sky Türk’ü alarak medyaya yeniden dönüş yapmaya hazırlanan Star Medya Grubu’nun eski patronu Ethem Sancak, Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı Kosova Priştina havalimanı açılışı sonrası açıklamalarda bulundu.

Medya alanında yaptığı ve yapmayı planladığı yatırımları anlatan Sancak, Akşam Gazetesi ve Sky Türk ile ilgili imza aşamasında olduklarını ancak daha öncesinde dijital medya alanında Yandex’e ortak olduklarını söyledi.

Star’ın haberine göre, Sancak “Oğlumun başında olduğu bir teknoloji şirketimiz var zaten. Bu sektöre yeni girmiş değiliz. Yandex yatırımını tamamladık. İmzayı attık, o işlem tamam. Yüzde 50 Ruslar, yüzde 50 Mehmet Ali Yalçındağ’ın hissesi vardı. Ben Mehmet Ali Yalçındağ’dan yüzde 25 hissesini aldım. Türkiye’yi merkez yaparak Asya pazarında büyümek hedefindeyiz” dedi.

İlgili haber: Sancak, Yandex’e ortaklık haberini yalanladı

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir