Facebook Messenger, Windows’tan çekiliyor

Facebook, mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ın, Windows masaüstü bilgisayar uygulamasının hizmetinin durdurulacağını açıkladı.

Facebook Messenger ekranında bugünden itibaren konuya ilişkin şu bilgi yer alıyor:

“Üzgünüz, ancak Windows için Facebook Messenger artık desteklenmemektedir ve 3 Mart 2014’ten itibaren çalışmayacaktır.

Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınla iletişim kurduğun için teşekkür ederiz ve https://www.facebook.com adresinde sohbet etmeye ve tüm mesajlarını görmeye devam edebileceğini bildiğinden emin olmak istiyoruz.”

Facebook, bir süre önce mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın almıştı. Bu satın alma, Facebook Messenger’ın önündeki önemli rakiplerinden birinin safdışı bırakılması olarak yorumlanmıştı.

WhatsApp halen kullanımda olmakla birlikte, Facebook Messenger da Apple iOS ve Google Android işletim sistemleri için hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca yakın zamanda Facebook Messenger’ın Windows Phone uygulamasının yayınlanacağı bildiriliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir