Facebook ödeme hizmetini test ediyor

Facebook, çeşitli ödeme sistemlerine ait mobil uygulamalar üzerinden ödeme yapma olanağını sağlayacak yeni bir hizmetini test ettiğini açıkladı.

Şirketin yayınladığı rapora göre sistem, daha sonra PayPal veya diğer mobil uygulamalarla işlemleri yürütebilmek için kredi kartı bilgilerini kaydetme fırsatını sağlayacak.

Böylece, çeşitli hizmetlerle ödeme yapma daha da kolay olacak. İnternette ödeme yapmak için kredi kartı bilgilerini girmek yerine sadece Facebook düğmesine basmak yeterli olacak.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Facebook’un ödeme operasyonları yapmak niyetinde olmadığı, sadece PayPal gibi üçüncü tarafların hizmetlerinden yararlanacağı belirtildi. Uygulama, Facebook’ta örneğin oyun veya hediye satın alındığında kredi kartı bilgilerini hafızaya kaydedecek.

Buna benzer kaydetme şemasını Amazon ve Apple gibi şirketler başarıyla kullanıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir