Facebook partisinde polis sürprizi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden organize edilen bir parti daha arbede ile son buldu. Berlin’de 30 ila 40 kişi parti yapmak için zorla bir eve girdi. Berlin’de yasadışı sürpriz parti arbede ile sonuçlandı.

Facebook üzerinden haberleşerek bir araya gelen 30 ila 40 kadar kişi Berlin’de cuma akşamı kutlama yapmak için zorla bir eve girdi. Polisin yaptığı açıklamada, 17 ve 19 yaşlarındaki evsahiplerinin planlanan partiden haberdar olmadıkları belirtildi.

Parti yapmak isteyen kişilerin evde arbede çıkardığı, hırsızlık yaptığı ve eve zarar verdiği belirtiliyor. Faillerin kaçmayı başardığını kaydeden polis, hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığını da vurguladı.

Facebook üzerinden organize edilen bu tür partiler sıklıkla polisin müdahalesi ile son buluyor. Deutsche Welle’nin haberine göre, geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Haren kentinde de benzer bir kutlama düzenlenmiş, ardından partiye katılan gençler sokakta polisle çatışmıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir