Facebook’a 50’ye yakın cinsiyet seçeneği

Sosyal paylaşım sitesi Facebook kullanıcılara cinsiyet hanesinde artık erkek ve kadın seçeneğinden daha fazlasına yer vermeye başladı.

İnternet devi kullanıcıları 50’ye yakın cinsiyet tanımlaması seçme imkanı sundu. Şirketin, kullanıcılara kendilerini daha kolay ifade etme hakkı vermek istediği belirtiliyor.

‘Kadın’ ve ‘Erkek’ seçeneğinin yanında ‘Custom’ seçeneği yer alacak. Kullanıcılar diğer cinsel tercihlerini buradan seçebilecek.

Facebook uzmanlarının, bu değişiklik için eşcinsel ve trans birey gruplarla yapılan toplantılar yaptığı ve yeni cinsiyet seçeneklerine buna göre karar verdiği açıklandı.

Şimdilik bu seçenek ABD’deki kullanıcılar için geçerli. Facebook kullanıcıları ‘Hakkında’ bölümüne giderek düzenleme yapabiliyor. Şirket, yeni özelliği tüm ülkelere uyarlayabilmek için çalışma yürütüyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir