Facebook’ta yarışma yapmak artık daha kolay

Facebook’un yaptığı açıklama ile birlikte; markaların hayran sayfalarındaki beğeni, yorum ve gönderi özelliklerini yarışma amacıyla kullanmasına izin çıktı.

Markalar, ajansları aracılığıyla Facebook sayfalarında kampanya veya ödül kazandıracak yarışmalar düzenleyebilmek için bir uygulama kullanırken şimdi bunun yanında beğeni, yorum ve gönderi özelliklerini kullanarak da yarışma yapabilecekler.

Bu gelişme ile birlikte artık her çaptan işletme Facebook sayfası üzerinden çok daha kolay bir şekilde yarışma düzenleyebilecek.

Türkiye’nin ilk ve tek yarışma ajansı olan Yarışma Fabrikası’ndan Begüm Vatansever, bu yeniliği şöyle değerlendirdi:

’’Bu önemli gelişmenin hem avantaj hem de dezavantajları mevcuttur. Markaların Facebook üzerinden uygulama kullanmadan yarışma düzenlemesi, maliyetleri düşürmeye yardımcı olacaktır.

Fakat manuel olarak katılım ve oylamanın gerçekleşecek olması  iş gücünü arttırmasının yanında art niyetli kişilerin yarışmaları manipüle etme ihtimalini ortaya çıkaracaktır.’’

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir