Facebook’un cep telefonu üretme planı yok

TechnoLogic 06 Nisan 2013 0
Facebook’un cep telefonu üretme planı yok

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, şirketin kendi telefonunu üretmeyeceğini açıkladı. Zuckerberg, telefon yerine Facebook’un yeni uygulamasını kamuoyuna tanıttı.

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu olan Facebook’un uzun süredir kendi telefonunu üreterek akıllı telefon piyasasına gireceği iddia ediliyordu. Ancak şirketin bu yönde bir girişimi olmadığı ilk ağızdan açıklandı.

Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, “Biz birkaç kişinin kullacağı bir telefon üretmek istemiyoruz. Belki mükemmel bir cihaz 20 milyon satış rakamına ulaşır, oysa Facebook’un üye sayısının milyarları geçtiği düşünülürse bu onun yalnızca yüzde 2’sini oluşturur. Biz daha fazlasını istiyoruz” dedi.

Deutsche Welle’nin haberine göre, yeni bir telefon yerine şirket 12 Nisan’da Facebook uygulamasının ‘Home’  adı verilen yeni bir versiyonunu kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yeni uygulama sayesinde kullanıcıların mevcut telefonlarını bir Facebook telefonuna dönüştürebileceği açıklandı.

Bu uygulama, telefonda ekranın tamamını kaplıyor. Böylelikle kullanıcılar telefonu açar açmaz saat yerine arkadaşlarının Facebook’a yüklediği fotoğrafları görebiliyor. Böylece kullanıcılar, Facebook uygulamasını açmadan fotoğraflara ya da linklere yorum yazma, mesajlara cevap verme şansına kavuşuyor.

Bir cevap yazın »