Facebook’un F8 konferansı 30 Nisan’da

Facebook, 30 Nisan’da gerçekleşecek F8 konferansının içeriğiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Mark Zuckerberg’in açılış konuşmasını yapacağı etkinlik, Facebook mühendisleri ve ürün yöneticilerinin önderliğinde gerçekleşecek, Facebook’un geliştiricilere uygulama oluşturmaları, büyütmeleri ve bunlardan para kazanmaları misyonu doğrultusunda neler yaptığına odaklanan 20 oturum ile devam edecek. Oturumların tam listesini F8 sitesinde bulabilirsiniz. Önemli oturumlardan bazıları ise şöyle:

  • Facebook ve Parse’ı kullanarak birden fazla platformla uyumlu uygulamalar nasıl oluşturulabilir
  • Facebook ölçeklerine uygun, güvenilir, yüksek performanslı web deneyimleri oluşturmaya yönelik ipuçları
  • Facebook’un PHP runtime projesi HHVM’le ilgili en son gelişmeler ve şirketin yeni programlama dili Hack’le ilgili bilgilendirme
  • Oyunların keşfetme ikilemini çözmeye yönelik öneriler
  • İnsanları mobil platformları kullanmaya teşvik etmeye yönelik stratejiler ve mobile yeniden bağlanmalarını sağlayacak sosyal paylaşım önerileri
  • Doğru insanların ilgisini çekmek ve korumak doğrultusunda mobil reklam, bildirim özelliği ve sosyal paylaşımın nasıl kullanılabileceğine dair bilgilendirme.

Facebook, F8’e Internet.org İnovasyon Laboratuvarını da getiriyor. Geliştiriciler, simülasyon ortamlarda uygulamalarını test ederek, laboratuvarın geliştirdiği yeni teknolojileri bu yılın sonunda halka sunulmadan önce keşfetme fırsatını yakalayacaklar.

Son olarak, F8’in açılış konuşması ve öğleden sonra gerçekleşecek oturum tüm gün internet üzerinden canlı yayınla izlenebilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir