Ferzan Özpetek

Ferzan Özpetek: Simit Sarayı ve Kahve Dünyası İtalya’da iyi iş yapar

Yönetmen Ferzan Özpetek, hemen her kategoride Türk markalarının son yıllarda çok önemli başarılara imza attıklarını söyledi. Özpetek, şube açtıkları her ülkede başarılı performans gösteren Simit Sarayı ve Kahve Dünyası’nın İtalya’da da çok iyi iş yapacağına inandığını vurguladı.

Ferzan Özpetek, 18’incisi düzenlenen Perakende Günleri’nde Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) özel oturumuna konuk oldu. Sunucu Gülay Afşar ile ‘Nasıl yaşadığımız değil nasıl anlattığımız’ başlıklı söyleşisine sinema kariyeri ile başlayan Özpetek, hiçbir başarının tesadüfen gelmediğini vurguladı.

Yönetmenlik kariyerinin ilk yıllarında karşılaştığı tüm güçlüklere rağmen yılmadan mücadele ettiğini vurgulayan, Özpetek, sinemaya bakışını “Önemli olan hayatınızı nasıl yaşadığınız değil. Önemli olan bunu kendinize ve özellikle başkalarına nasıl anlatacağınız. Hatalara, acılara, ölüme bir anlam yüklemek sadece bu şekilde mümkün olur” diye konuştu.

Ferzan Özpetek Türk mutfağının önemine vurgu yaptı

Türk markalarının dünya çapında gösterdikleri başarıları yakından takip ettiğini anlatan Özpetek, şöyle devam etti:

“Örneğin simit geleneksel Türk mutfağının en önemli yiyeceklerinden biri… Mutfağımızın bu geleneksel değerinden dünya çapında bir gıda markası çıktığını görüyoruz.

Simit Sarayı’nın pizzanın anavatanı İtalya’da çok iyi iş yapacağına inanıyorum. Yine Türkiye’nin geleneksel bir değeri üzerine inşa edilen Kahve Dünyası’nın da İtalyanların damak tadına çok uygun olduğunu düşünüyorum.”

BMD Başkanı Sinan Öncel söyleşinin sonunda Ferzan Özpetek’e günün anısına 1970 model çalışır durumda kurmalı bir kamera hediye etti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir