Fortune 500’deki 10 şirketten 9’u Turkcell’le çalışıyor

Turkcell, Türkiye’nin en büyüklerinin yer aldığı Fortune 500 listesindeki şirketlerin 454’üne hizmet veriyor.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, şirket, net satış büyüklüklerine göre en büyüklerin yer aldığı Fortune 500 Türkiye 2015 listesindeki şirketlerin 10’undan 9’u ile iş ortaklığı içerisinde bulunuyor.

Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan listede yer alan şirketler, net satışlarına göre 791,7 milyar TL’lik bir ekonomik büyüklüğe karşılık geliyor.

Türkiye ekonomisinde söz sahibi olan bu şirketler, iletişim ve teknoloji kullanımında da öncü role sahip. Listede bulunan ve Turkcell’den hizmet alan şirketler, geçen 1 yıl içerisinde toplam 1079 yıl kesintisiz konuşmaya karşılık gelen 567 milyon dakika telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Aynı dönemde 52 milyon kısa mesaj gönderen şirketler böylece her saniyeye 2 SMS sığdırdı. Turkcell’li Fortune 500 şirketlerinin toplam veri üretimi ise 1,5 milyon adet film dosyası anlamına gelen 1,1 petabayt (1100 terabayt) oldu.

Turkcell, bu şirketlerin kurumsal hatlarına ait 65 bin akıllı cihaz, 90 bin M2M (makinelerarası iletişim modülü) ve 224 bin data ve ses hattına sinyal taşıdı.

“Turkcell’li şirketler 4,5G’de de rekabette bir adım öne çıkacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora, şunları kaydetti:

“Teknolojiye uyumun, şirketlerin büyümesinde en önemli etkenlerden birini oluşturduğu günümüzde, gerçek zamanlı çözümlerimiz ve profesyonel hizmet anlayışımızla hem ülkemizin hem şirketlerin büyümesine ve teknolojik dönüşümüne destek olmak için çalışıyoruz. 4,5G ihalesi ile ülkemiz önemli bir eşik atladı.

Turkcell olarak güçlü altyapımız ile teknolojik dönüşümde her zaman öncü rolü oynamayı sürdüreceğiz. Her 10 Fortune 500 şirketinin 9’unun iş ortağı olmaktan gurur duyan Turkcell’le çalışan şirketler, 4,5G hizmetini sunmaya başlayacağımız Nisan 2016’dan sonra da rekabette hep bir adım önde olacak.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir