Fotoğrafçılara teşvik ödülü

Dijital imaj bankası Mostphotos, yılın en iyi stok fotoğrafını ödüllendirdi. Başkanlığını ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’un yaptığı yarışmanın jürisinde Mostphotos Kurucusu Arian Bahrami, Türkiye Genel Müdürü Ceyhun Cingi ve Mostphotos editoryal ekibi yer aldı.

Yarışmada, birinci gelen fotoğrafçı Hüseyin Bostancı, Canon 70D fotoğraf makinesinin yanı sıra Mehmet Turgut ile bir fotoğraf çekimine katılma ve 46 Dergisi’nde fotoğrafının yayınlanması hakkını kazandı. Genelde yayıncılıkta tercih edilen stok fotoğraflar üzerine düzenlen yarışmaya 2500 fotoğraf katıldı.

Jüri tarafından, artistik değer, teknik ve satılabilir olması kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirilen yarışmaya katılan stok fotoğrafların başarılı olduğunu belirten Ceyhun Cingi, “kazanan yarışmacı büyük bir fırsat elde etti, yeni fotoğraf makinasıyla Mehmet Turgut’un çekiminde güzel bir tecrübe elde etmesini ümit ediyoruz” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir