Fujitsu LIFEBOOK E Serisi’yle maliyet avantajı

Fujitsu’nun işletmelerin hareketliliğini mümkün olan en üst seviyeye yükseltmek için tasarladığı yeni LIFEBOOK E Serisi, iş dünyasındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılarken, bilişim teknolojilerinde maliyet tasarrufu sağlıyor.

Fujitsu işletmenin hareketliliğini mümkün olan en üst seviyeye yükseltmek için tasarlanan yeni LIFEBOOK E Serisi’ni hizmete sunuyor. Stil sahibi ve hafif yüksek kaliteli notebook PCler iş dünyasındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılarken bilişim teknolojilerinde maliyet tasarrufu sağlıyor. Bilişim direktörlerinin Fujitsu gibi kurumsal müşterilere notebook tedarik etmekte lider bir firmadan bekleyeceği şekilde yeni LIFEBOOK E Serisi işletmenin hareketliliğini destekleyen  pek çok özellik sunuyor.  Bu özellikler şirketlerin bilişim ve iletişim departmanlarının ana kart, modüler yuva sürücüleri ve AC adaptörleri gibi standart parçaları ve donatıları kullanarak tasarruf etmesini sağlıyor.

Her ölçekteki kurumlar “kendi cihazınızı kendiniz getirin” programlarını yaygınlaştırmaya çalışırken bir yandan da daha fazla cihaza bilişim teknolojileri bazında destek vermenin maliyetini hesaplamaya çalışıyorlar. Bunlar aynı ana kart ve BIOS, ek dâhili parçalar ve hatta port çoğaltıcı ve harici güç kaynağı gibi parçaların kullanımını kapsıyor. Bunlar sadece toplam mülkiyet maliyetini ve sistem yönetim maliyetini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların LIFEBOOK E Serisi’nin farklı modelleri arasında donatıları paylaşmasına imkân veriyor.

Daha iyi profesyonel gereçler

Kurumsal müşteriler tüketici odaklı bilişim teknolojileri cihazlarını kişisel hayatlarında kullanmaya başladıkları için profesyonel cihazlardan beklentileri de artıyor. Fujitsu, LIFEBOOK E Serisi ailesini iki tarafın da en iyi özelliklerini birleştirmek için yarattı. Üç yeni LIFEBOOK modeli de komple iş fonksiyonelliği sunuyor. Bunlarda büyük dokunmatik ekran, opsiyonel arkadan aydınlatmalı klavye ve Fujitsu’nun popüler ikincil batarya barındıran modüler yuvası, ikincil sabit disk ya da pico projektörü gibi günümüzün yüksek seviye netbooklarının sahip olduğu tüm esnek ve elverişli özellikler bulunuyor.

Yeni LIFEBOOK E Serisi modelleri alüminyum avuç yuvası, katı magnezyum kapağı ve günde defalarca açılıp kapanmaya dayanan güçlü menteşeleri ile dayanıklılık için üretildiler. Fujitsu Technology Solutions İşyeri Sistemleri Başkan Yardımcısı Joerg Hartmann LIFEBOOK E Serisi’ni şöyle değerlendirdi:

“Bilişim teknolojilerinin tüketiciye odaklanması trendi zirvesine ulaşmış ve geçmiş durumda. Kullanıcılar işyerinde kendi bireysel cihazlarını kullanmanın avantajlarından yararlanmak isterken, şirketler artık bunun getirdiği ağır sonuçları taşımak istemiyorlar. Bireysel cihazlar kullanıldığında şirketler daha geniş bir cihaz havuzunu desteklemek zorunda kalıyorlar ve düşük ekipman fonksiyonelliği sonucunda ortaya verimlilik azalması ve ciddi güvenlik sorunları gibi meselelerle karşı karşıya kalıyorlar. Yeni LIFEBOOK E Serisi ile Fujitsu en talepkâr müşterileri bile tatmin edecek ve iş standartlarından hiçbir taviz vermeyen bir iş aracı sunuyor.”

İlk Bakışta LIFEBOOK E Serisi

  • İş hayatı için geliştirilmiş yeni notebook ailesinin tanıtımı CeBIT’te yapıldı
  • Notebooklar çalışanların ve BT yöneticilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarımlandı
  • LIFEBOOK E Serisi ile şirketlerin hem kullanım ömrü hem de satın alım maliyetleri azalıyor
  • İşletmenin hareketlilik yönetiminden hiç taviz verilmiyor

Fujitsu LIFEBOOK E Serisi’nin detayları

  • LIFEBOOK E733, 33.8 cm (13.3-inç) ekranı, ideal ağırlığı (1.7 kg) ve hareketli çalışanlar için hazırlanmış donanımı ile hareketlilik ve kullanım kolaylığı arasındaki dengeyi sağlar.
  • LIFEBOOK E743 35.6 cm (14-inç) ekranı ve sadece 1.9 kg ağırlığı ile ofiste, toplantılarda kullanmak ve sık sık iş seyahatlerine çıkanlar için mükemmel bir araçtır.
  • LIFEBOOK E753 parlak 39.6 cm (15.6 inç) ekranına sahiptir ve ofis içinde eşsiz bir kullanım kolaylığı ve esneklik sağlar. Ortalama bir notebooktan 1 cm ince ve %20 daha hafiftir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir