Fujitsu MetaArc ile güvenli dijitalleşme

Dijital İş Platformu MetaArc, geleceğin bulut kapsamlı temellerini ve dijital iş yaşamınında hız gerçekliğini bir arada sunuyor. MetaArc; Fujitsu ve üçüncü partilerinin bulut servisleri için var olan platformlarını, çözümlerini ve yönetilen hizmetlerini bir arada sunurak rekabet avantajı sağlıyor.

Fujitsu; lansmanını yaptığı MetaArc Dijital İş Platformu’yla, tüm müşterilerinin iş yaşamlarında ihtiyaç duydukları dijital dönüşümü güvenle gerçekleştirmelerini sağlıyor. MetaArc, tüm kullanıcılara ‘büyük veri, kurumsal mobilite ve nesnelerin Interneti (IoT)” gibi dijital yetenekleri küresel bazda kullanma olanağı sunuyor.

Kuruluşların günümüzde eninde sonunda çift modlu BT1 kavramı ve bu kavramın getireceği sorunlarla karşı karşıya gelecekleri gerçeğinden yola çıkan Fujitsu, MetaArc Dijital Platform ile müşterilerinin tam anlamıyla dijital dünyaya entegre olmasını sağlıyor.

Fujitsu MetaArc; kamusal, özel ve hibrid kullanıma uygun stratejik bir bulut altyapısı kurmak isteyen işletmelere gerekli teknolojiyi, araçları, hizmetleri ve ortaklıkları sağlıyor. MetaArc, iş birimleri tarafından yönetilen bulut tabanlı “Fast IT” kavramını desteklerken diğer yandan da Fujitsu tarafından “Robust IT” olarak adlandırılan modernizasyon süreçlerini de destekliyor. Böylece müşterilerin sahip oldukları veri ve sistemlerde saklı olan kullanamadıkları değerlerden faydalanabilmelerine olanak tanınıyor.

MetaArc, kamu sektöründe tasarruf sağlıyor

Günümüzün hızlı bilişim dünyasında, bulut hizmetlerini kullanmak tek başına rekabet avantajı yaratmaya yetmiyor. Ancak işin gerçeği, bulut bilişim teknolojilerinden faydalanmayan şirketler rekabette çok gerilerde kalabiliyor. MetaArc, müşterilerin tüm iş süreçlerini bulut bilişime adapte edebilmesini sağlayacak çözüm ve hizmetleri bir arada sunarak; büyüme ve rekabet avantajı hedefi olan özel sektör ve önceliği “tasarruf” ve “dijitalleşme” olan kamu sektörü için büyük avantajlar sağlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir