Fujitsu Türkiye’de Selda Bağdat Bahadır dönemi

Fujitsu Türkiye Genel Müdürlüğüne Selda Bağdat Bahadır atandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun olan Bahadır, Fujitsu’ya katılmadan önce IBM’de GBS Vodafone Orta Doğu ve Afrika (Middle East and Africa-MEA) Bölgesi Müdürü olarak görev yapıyordu.

25 yıldır yürüttüğü kariyerinde IBM, Cisco ve Gantek gibi sektörün öne çıkan bilişim ve telekomünikasyon firmalarında üst düzey yöneticilik yapan Bahadır, evli ve bir çocuk sahibi.

Atanmasıyla ilgili açıklama yapan Bahadır, Fujitsu’nun bugüne kadar gösterdiği büyüme ve başarıları sürdürmeyi, pazar payını artırmayı amaçladığını söyledi.

Fujitsu’nun Batı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (Western Europe, Middle East and Africa-WEMEA) bölgesinde, yatırım yapma kararı alınan 10 ülkesinden birisinin Türkiye olduğunun altını çizen Bahadır, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde servis ve çözümlere odaklanacağını ve bu bağlamda yapılacak olan yatırımın da servis ve çözüm odaklı olacağını belirtti.

Japon şirketi Fujitsu, yaklaşık 159 bin Fujitsu çalışanı ile 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Fujitsu Limited (TSE:6702), 31 Mart 2015 tarihinde sona eren mali yılında 40 milyar ABD Doları konsolide ciro elde ettiğini açıklamıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir