Fujitsu Türkiye’ye yeni finans direktörü

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün lider firmalarında Fujitsu Türkiye’de yeni bir görev değişikliği yaşandı. Fujitsu Türkiye operasyonları için finans direktörlüğü görevine Yasemin Sağıroğlu atandı. Christopher White’ın görevini devralan Sağıroğlu, Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Ali Kançal’a ve Fujitsu WEMEIA bölgesi Finans Direktörü Joao Domingos’a bağlı olarak çalışacak.

Yasemin Sağıroğlu kimdir?

1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Sağıroğlu, 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 19955 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatını aldı.

Yasemin Sağıroğlu, Fujitsu’ya geçmeden önce Türk Telekom Grubu bünyesindeki İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.’de 2007 yılından bu yana finans direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Sağıroğlu bu görevi öncesinde 1992-2007 yılları arasında Coopers & Lybrand’de bağımsız denetçilik, Global Menkul Değerler A.Ş.’de İç Denetim Müdürlüğü, PwC İstanbul ve Londra ofislerinde kurumsal finansman danışmanlığı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul projesi kuruluş çalışmalarında proje koordinatörlüğü görevleri üstlenmişti.

tr → en
had undertaken

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir