Fujitsu’dan ekonomik veri depolama çözümleri

Fujitsu, lansmanını yaptığı ETERNUS DX200 S3 ile işletmelere kısıtlı bütçeleriyle ulaşılabilecekleri, yüksek performanslı tümleşik (unified) sistemleri sunuyor.

Fujitsu, “Giriş Seviyesi” ETERNUS DX200 S3 esnek modüler veri depolama sistemlerinin lansmanını gerçekleştirdi. Fujitsu’nun ürettiği en yeni nesil veri depolama sistemleri, “Storage Performance Council” in yayınladığı SPC Benchmark-1 performans raporları ile kendi sınıfının ve hatta bazı üst sınıf depolama sistemleri arasında bile en yüksek performansa sahip olduğu doğrulandı.

Fujitsu ETERNUS DX200s3 veri depolama sistemi SPC-1 Fiyat/Perfomans sıralamasında yine 1 numara olarak, uygun maliyeti ile daha kolay ulaşılabilir olduğunu kanıtladı.

ETERNUS DX S3 sistemleri ve ETERNUS SF16 yönetim yazılımlarına, Fujitsu iş ortakları kanalıyla anında ulaşabiliyor. Fiyatları ise konfigürasyona göre değişiklik gösteriyor.

Fujitsu ETERNUS DX200 S3, Depolama Performans Konseyi’nin en son yayınlanan SPC Benchmark-1 raporunda belirtilen performans kıyaslamasında, “Orta Ölçek” Çift Denetim Birimli ve çoklu Denetim Birimi bulunan Kurumsal (üst) Ölçekte depolama sistemlerinin tamamını IOPS, $/IOPS ve tepki süresi (response time) olarak alt etti.

The Storage Performance Council-SPC, depolama endüstrisinde satıcılardan bağımsız olarak faaliyet gösteren ve endüstrinin ihtiyaç ve ilgi alanlarına uygun olarak endüstri performans standartlarını ilk defa belirlemiş olan örgüttür.

The Storage Performance Council-SPC , sağlam, denetime tabi ve güvenilir performans ölçümlemesi yapmaktadır. Detaylı bilgi için www.storageperformance.org web adresi ziyaret edilebilir.

ETERNUS DX200 S3, yüzde yüz yüklemede 0,63 milisaniye cevap süresi ile SPC-1 kıyaslamasında tarihteki en yüksek skoru aldı.

200.000’den fazla SPC-1 IOPS’u işleyebilen Fujitsu’nun giriş seviyesindeki bu sistem, çok daha pahalı tümü flash diskli benzer orta seviye ve kurumsal sistemler ile aynı ligde yer almaktadır.

Çift kontrollü ETERNUS DX200 S3, “SPC-1 IOPS” başına göz kamaştırıcı 0,77 dolarlık bir fiyat düzeyi yakalıyor.

Fujitsu, SPC Kıyas testlerini, müşterilerin performans sonuçlarını inceleyebilecekleri geçerli ve bağımsız bir kaynak olarak görmektedir. http://www.storageperformance.org/specs

SPC Kıyaslama-1 test programı, çok sayıda karmaşık işlem barındıran iş odaklı kritik uygulamaları simüle etmek üzere tasarlanmıştır. Uydurulmuş Online İşlemlerden oluşturulmuş operasyonel iş yükleri (Pseudo-operational workloads of Online Transactions-OLTP), veri tabanı işlemleri ve e-posta sistemleri rastlantısal okuma ve yazma performansını ölçmek üzere uygulanmaktadır.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir